Tere tulemast “(D)rain for Life” projekti koduleheküljele!

“(D)rain for Life” on Eesti-Läti piiriülese koostööprogrammi poolt rahastatud aasta aega kestev projekt, mis tutvustab Säästlikke Sadevee Kuivendussüsteeme loomaks inimsõbralikku ja looduslähedast keskkonda.

Säästlikud Sadevee Kuivendussüsteemid (SSKS) on niinimetatud “rohelised” insener-kujunduslikud tehnoloogilised lahendused sadevete keskkonnahoidlikuks korraldamiseks, mis jäljendavad looduslikku ökosüsteemi.

On oluline ära märkida, et säästlik ei tähenda alati midagi täiesti uut – säästlikkus antud kontekstis tähedab, et leitakse kõige harmoonilisemal viisil, millega muudetakse keskkond paremaks võimalikult väikeste kaasnevate mõjudega. “(D)rain for Life” projekti raames võrreldakse SSKS-i tehnoloogiaid ja nende abil täiustatakse olemasolevaid lahendusi luues keskkonnasõbralikke alternatiive, mis on Eestis ja Lätis vähelevinud.

Meie siht on uurida ja katsetada uusi täiustatud võimalusi loomaks sadevete (ka suurte sadevee koguste puhul) korraldamise süsteeme, millest saavad kasu nii rahastajad kui ka keskkond. Läbi nende on võimalus kohalikel omavalitsustel luua esteetilist avalikku ruumi ja linnakodanikel taaskasutada kogutud sadevett koduses majapidamises. Tähelepanuta ei jää kindlasti ka reostuse hulk sadevees ega vee kvaliteet.

“(D)rain for Life” filosoofia seisneb ühiskonna teavitamises kirjeldatud probleemidest ja laiaulatuslikuma koostöö edendamises. Ühine meiega sellel teekonnal keskkonnasõbralikuma tuleviku nimel!

Viimane kommentaar

No tweets found.

Kontaktid

e-mail: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
Phone: +37128349594

Toetajad