Šīs ir projekta „(D)rain for Life” mājas! Laipni lūdzam!

„(D)rain for Life” ir akronīms gadu ilgam projektam „Ilgtspējīgu lietus ūdeņu apsaimniekošanas (ILŪA) sistēmu attīstības sekmēšana Igaunijas – Latvijas pārrobežu teritorijas pilsētās aktīvu un ilgtspējīgu kopienu vides uzlabošanai”, ko finansē Igaunijas – Latvijas pārrobežu sadarbības programma.

Ilgtspējīgas lietus ūdeņu apsaimniekošanas (ĪLUA) sistēmas ir tā sauktās „zaļās” metodes un specifiski inženiertehniski dizaina risinājumi, kas mīmikrijas veidā atdarina dabisko ekosistēmu lietus ūdeņu novadīšanas principus un procesus.

Šī projekta kontekstā svarīgi minēt, ka ilgtspējīgs pēc būtības nav nekas ārpus kārtas esošs un pilnīgi atšķirīgs – ilgtspēja šajā gadījumā nozīmē izvēlēties tādus harmoniskus vides transformācijas veidus (ĪLUA risinājumus), kuru negatīvā ietekme ir minimāla vai nepastāv vispār.

Projekta „(D)rain for Life” ietvaros ĪLUA sistēmas tiks iekļautas un savienotas ar konvencionāliem lietus ūdeņu apsaimniekošanas risinājumiem, lai nozarē radītu jauna veida kvalitātes, pienesumu un praksi, kāda līdz šim Igaunijā un Latvijā nav plaši izplatīta un lietota.

Mūsu mērķis ir atklāt un pārbaudīt jaunus, integrētus lietus ūdeņu apsaimniekošanas veidus, no kuriem labumu gūtu gan dabas vide un tās elementi, gan visas iesaistītas sabiedrības puses, sākot ar vietējām kopienām, kurām tiek radīta augstvērtīga publiskā ārtelpa līdz iedzīvotājiem, kuriem tiek sniegtas iespējas savāktos lietus ūdeņus izmantot ikdienas vajadzībām. Nedrīkst aizmirst arī ĪLUA risinājumu pozitīvo ietekmi uz vides piesārņojuma samazināšanu un ūdens kvalitātes paaugstināšanu.

„(D)rain for Life” filozofijas pamatā ir šādu problēmu risināšanu padarīt atvērtu sabiedrībai un plaša mēroga sadarbībai.

Nāc un pievienojies mums šajā ceļojumā uz spilgtāku un ilgtspējīgāku nākotni!

Pēdējie tvīti

No tweets found.

Sazinies ar mums

e-mail: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Phone: +37128349594

Mūs atbalsta!