Par projektu

Par projektu
 „Ilgtspējīgu lietus ūdeņu apsaimniekošanas (ILŪA) sistēmu attīstības sekmēšana Igaunijas – Latvijas pārrobežu teritorijas pilsētās aktīvu un ilgtspējīgu kopienu vides uzlabošanai”, ko finansē Igaunijas – Latvijas pārrobežu sadarbības programma. Akronīms „(D)rain for Life”.

Konteksts
Ilgtspējīgas lietus ūdeņu apsaimniekošanas (ĪLUA) sistēmas ir noteiktas metodes un risinājumi, kas mīmikrijas veidā atdarina dabisko ekosistēmu lietus ūdeņu novadīšanas principus un procesus. Salīdzinot ar konvencionāliem cauruļvadu risinājumiem, ĪLUA sistēmas rada daudzkārtīgu pozitīvu pienesumu un ieguvumus, kādi līdz šim Igaunijā un Latvijā nav realizēti, saistībā ar pieredzes un zināšanu trūkumu, kā arī institucionālajiem ierobežojumiem. Projekta mērķis ir risināt šīs problēmas.

Mērķi
  1. Izstrādāt četrus specifiskus ĪLUA sistēmu risinājumus Igaunijas – Latvijas sadarbības reģiona kopienām;
  2. Vietējo kopienu un iesaistīto pušu līmenī paaugstināt un sekmēt izpratni, zināšanas un pieredzi saistībā ar ĪLUA sistēmu izmantošanu Igaunijā un Latvijā.
Projekta partneri
Vadošas partneris: Latvijas Teritoriālplānotāju Asociācija;
Igaunijas Dabas zinātņu universitāte;
Nodibinājums „Fonds Society Technologies”

Projekta budžets
Kopējais budžets: € 114 860
Igaunijas – Latvijas pārrobežu sadarbības programmas finansējums:  € 97 631

Termiņš
1.09.2012. - 28.02.2014.

Aktivitātes un rezultāti
  • ĪLUA sistēmu ieviešanas iespēju priekšizpētes izstrāde un četru tehniski-ekonomisko pamatojumu sagatavošana, ņemot vērā specifisku vietas kontekstu, četrām pilota teritorijām Rīgā, Baldonē, Tartu un Pērnavā;
  • Semināru organizēšana iesaistītajām un ieinteresētajām pusēm pilota teritorijās;
  • Projekta mājas lapas un sabiedrības līdzdalības IT platformas izveide, kas paredzēta pilota teritoriju ĪLUA sistēmu dizaina apspriešanai;
  • Publiskas tiešsaistes diskusijas par katru no pilota teritorijām;
  • Ilgtspējīgu lietus ūdeņu apsaimniekošanas sistēmu rokasgrāmatas izveide;
  • Pieredzes apmaiņas brauciens uz Malmi un Kopenhāgenu;
  • Starptautiska konference.

Pēdējie tvīti

No tweets found.

Sazinies ar mums

e-mail: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Phone: +37128349594

Mūs atbalsta!